17.7.2018

17.07.2018 23:52

Dobrý večer, milí rodičové,

dnes ráno jsme vyfasovali svačiny s kuřecími nugetkami a rozdělili se na 3 skupiny. Nejstarší oddíly vyrazily směr Prachovské skály, ale bylo pro ně připrapravené překvapení - tzv. Robinsonův ostrov. Včera si zabalili vše, co si mysleli, že budou potřebovat a toto vše si odnášeli na svůj "Robinsonův ostrov".

Cestou dostávali různé úkoly. Jedním z nejdůležitějších byl, aby si zjistily, jak se telefonnuje z telefonní budky, která nepřijímá mince :-) Sami se učili orientace v přírodě, hledání cesty po turistických značkách, či každý svým způsobem. Děti cestou zjistily, že google maps není úplně nejlepší pro české lesy.

Prostřední oddíly šly pěšky do Prachovských skal a skalního městečka, jinou trasou než v minulých letech. Prohlídli si spostu vyhlídek a ušly mnoho schodů.

Nejmladší oddíly si počkali na autobus a nechaly se odvést až na hranici Prachovských skal, kde se procházely a na zpět jely opět autobusem. Tentokrát i s prostředními oddíly. Nejstarší 2 oddíly došly do neznámého střediska, kde využily bazény a povečeřely.

V táboře večer se hrály různé hry, zatímco nejstarší 2 oddíly se rozhodly pro další dobytí hradu Trosky. Avšak cestou se odbočilo "o trošičku" dříve než ukazovalo turistické značení. Tak jsme šli delší cestou a měli jsme možnost strávit půlnoc na hradě. Cesta zpět již probíhala hladce a z kopce :-)

Dobrou noc

 

Zpět