Letní tábor 2018 - Ostružno

 

14.7.2018

Dobrý první táborový večer,
dnes jsme v pořádku dojeli do našeho oblíbeného táborového místa v Ostružně u Jičína. Po příjezdu nás očekával oběd. Služební oddíl se snažil po obědě pověsit vlajku, po několika neúspěšných výkopech se na konec povedlo. Během poledního klidu probíhalo klidné vybalování, prohlédli si okolí. V rámci odpoledního programu se hrály zejména seznamovací hry. Oddíly, které se již znají, hrály vzpomínací hry.
Po večeři při nástupu, jsme si připomněli táborovou hymnu a představili si celotáborovu hru Mořeplavci a objevitelé, kdy admiralita svolala svou flotilu. Zítra nás čeká první etapa – stavba lodi, aby námořníci měli, jak poznávat nová místa, předměty, nové národy a místní rostliny.
V současné chvíli se děti oddávají prvním snům a očekávání na nové dny.
Přejeme dobrou noc
 

15.7.2018

Krásný večer,
Dnešní den byl zahájen stavbou lodí pod dozorem Erika Rudého k rozšíření flotily admirality. Děti sestavovaly lodičky do času oběda. Po obědě šly tři mladší oddíly spláchnout teplé sluníčko do nádrže. Nejstarší oddíly hrály běhací hry v táboře. 3. oddíl stavěl domečky v lese. 7. oddíl měl dnes službu, připravoval jídelnu, udržoval tábor čistý, a přitom si zvládli hrát. 1. oddíl pořádal bitvu s Indiány.
Večerní program nejstaršího oddílu byl oživen letním promítáním filmu. Mladší oddíly ze sebe smyly pot ze všech her bublinkovou tekoucí vodou. 8. oddíl si zazpíval. Nejmladší oddíl se učil souhvězdí. Některé oddíly si zahrály beach či klasický volejbal.
Zítra nás odpoledne čeká etapa Marca Pola a dopoledne oddílové hry. Prosíme o psaní pěkných zpráviček pro děti.
 

16.7.2018

Dobrý večer,
dnes byl den plný her. Dopoledne se konaly oddílové hry při pěkném počasí.
Odpoledne byla celotáborová etapa Marka Póla a jeho cesta do Číny. V rámci etapy se děti dozvěděly o objevech, které podnikl.Nakládaly lodě, převážely velbloudí karavanou suroviny, stavěly Velkou Čínskou zeď, hledaly princeznu a nakonec musely vyložit své lodě.
Večer si děti připravcovaly batůžky na zítřejší výlet. Zítra nás čeká celodenní výlet do Prachovských skal a nejstarší oddíly čeká "Robinsonův ostrov".
Omlouváme se za zpoždění nahrávání fotek, bohužel je špatné připojení k internetu. Problém bude brzo odstraněn :-)


17.7.2018

Dobrý večer, milí rodičové,
dnes ráno jsme vyfasovali svačiny s kuřecími nugetkami a rozdělili se na 3 skupiny. Nejstarší oddíly vyrazily směr Prachovské skály, ale bylo pro ně připrapravené překvapení - tzv. Robinsonův ostrov. Včera si zabalili vše, co si mysleli, že budou potřebovat a toto vše si odnášeli na svůj "Robinsonův ostrov".
Cestou dostávali různé úkoly. Jedním z nejdůležitějších byl, aby si zjistily, jak se telefonnuje z telefonní budky, která nepřijímá mince :-) Sami se učili orientace v přírodě, hledání cesty po turistických značkách, či každý svým způsobem. Děti cestou zjistily, že google maps není úplně nejlepší pro české lesy.
Prostřední oddíly šly pěšky do Prachovských skal a skalního městečka, jinou trasou než v minulých letech. Prohlídli si spostu vyhlídek a ušly mnoho schodů.
Nejmladší oddíly si počkali na autobus a nechaly se odvést až na hranici Prachovských skal, kde se procházely a na zpět jely opět autobusem. Tentokrát i s prostředními oddíly. Nejstarší 2 oddíly došly do neznámého střediska, kde využily bazény a povečeřely.
V táboře večer se hrály různé hry, zatímco nejstarší 2 oddíly se rozhodly pro další dobytí hradu Trosky. Avšak cestou se odbočilo "o trošičku" dříve než ukazovalo turistické značení. Tak jsme šli delší cestou a měli jsme možnost strávit půlnoc na hradě. Cesta zpět již probíhala hladce a z kopce :-)
Dobrou noc

18.7.2018

Dobrý večer, maminky a tatínkové,
dnes dopoledne se konaly oddílové hry, jen dokud nezačalo pršet. Nekteří tak byli přerušeny při hrách jako "spláchni bobek, lesní víly, vědomostní kvíz, tenis nebo sekaná". Pátý oddíl měl ping-pongový turnaj. Před obědem dorazily i trosečníci z Robinsonova ostrova a to místním autobusem, kdy cestou od autobusu do tábora si daly ke svačince kukuřici a špendlíky.
Odpoledne byla etapa Jamese Cooka. Děti v týmech vytvářely kompasy, havajské věnce a předváděli havajský tanec Hulahula.
Po nástupu si nejmladší děvčátka zadancovala balet. Další oddíly si zahrály beach-volejbal, jelena a nejstarší oddíly si po náročném Robinsonově ostrově válely koule a šunky :-)
Zítra nás čeká návštěva Policie ČR a jejich ukázky.
Přejeme pěkný večer.
PS: omlouváme se, za pozdější uveřejnění zpráviček a pevně doufáme, že již bude vše v pořádku :-)


19.7.2018

Dobrý večer,
Dnes dopoledne nás navštívili členové Policie ČR. Ukázali nám různé střelné zbraně moderní i historické. Další stanoviště byla ukázka dálniční policie a jejich vozidla. Dále byla pořádková služba s ukázkou obranných prostředků a chráničů i jejich vozidla. Dalším bodem byla vysvětlení kriminalistiky, a základní postupy vyšetřování a uchovávání stop z míst činů. A poslední část bylo o základních informací od Besipu.
Odpoledne se konaly různé oddílové hry. První oddíl si vyzkoušel střelbu ze vzduchovky, A další oddíly si zahrály frisbee, "klukoviny", "Ksichtíky", "táborový odpad"
Po nástupu oddíláci připravily hry jako loupež století, čvachtání, jelena, pseudobaseball, a nejstarší oddíly hlídaly vlajku.
Zítra nás čeká nabitý den plný oddílových her a ve večerních hodinách čeká některé oddíly táborák se zpíváním táborových písní.
Krásný večer

20.7.2018

Dobrý večer, milí rodičové, 
dnešní program byl nabitý oddílovými hrami. Dopoledne si nejstarší děti hrály s nejmenšími. Dále se hrálo Frisbee, Strážci hradu, střílelo se z vzduchovky. Konaly se hrátky s čerty či se hrálo na "chleba". Odpoledne byl uspořádán pro oddíly 5-10 orientační běh o poznání vedoucích, kteří jsou s námi na táboře. Mladší oddíly 1-4 se koupaly. 
Večer se konal táborový oheň, kdy se postupně přidávály další oddíly. Opékaly se marshmallows a zpívaly táborové písně. Po setmění pro děti byla přichystána další etapa. Tentokrát se týkala Fernanda Magalhaense. Cílem bylo splnit několik úkolů jako například rozluštit šifru, poznat nová koření, která mohl přivézt či dopravit suroviny lodí přes ohňovou zem. 
V současné chvíli děti postupně usínají s hlavou plnou nových zážitků.
Dobrou noc. 

21.7.2018

Dobrý večer,
Den dnes začal o půl hodiny později než obvykle, a proto i byla připravená snídaně před chatičky v táboře. Po snídani si děti rychle uklidily. Následovala zdravověda od instruktorů Musada, kteří nás pak doprovázeli po celý den.
Odpoledne nás instruktoři Musada naučili základům sebeobrany. Zejména využití páky, či možné sebeobrany pomocí věcí, které zrovna můžeme v nutných chvílích mít při ruce. Dále si děti také mohly vyzkoušet střelbu z paintballových zbraní.
Večer se konaly oddílové hry jako just dance, bylo nás pět, holky z naší školky, párty v pyžamech a jiné.
Přejeme dobrou noc
Váš tým Bobříků

22.7.2018

Dobrý večer,
Dnes vše začalo příchodem 3. oddílu z puťáku. Následovala etapa Sira Francise Draka. Všechny úkoly se konaly v táboře. Děti se snažily vyhrát nad jednotlivými mořeplavci ve hrách jako kostky, přebíjená, ruleta, sirky, šipky, zavírání lahví, skořápky a jiné.
Odpoledne se konaly oddílové hry a koupání.  1. oddíl byl v lese, kde děti hrály pexeso a stavěly bunkry či domečky v chládku.
Zítra nás čeká další etapa Jeana Francoise Laparouse a odpoledne oddílové hry.
S pozdravem
Váš tým bobříků

23.7.2018

Dobrý večer, 
dnešní odpoledne bylo strávené v táboře etapou mořeplavci Jeana Francoise Laparouse. Jednotlivé týmy plnily úkoly na Polynéských ostrovech, které mořeplavec Laparouse objevil společně se sochami Moai. Děti tak měly možnost navrhnout a namalovat sochy Moai, přenášely sochy, snažily se postavit co nejvyšší sochu z papíru a jiné.
Po poledním klidu se konaly oddílové hry. Třetí a pátý oddíl hrály famfrpál. Devátý a desátý oddíl poznávaly všechny vedoucí. První a druhý oddíl se šly projít ke kapličce a jiné oddíly šly stavět domečky. Šestý oddíl si dnes hrál na Old Shatterhanda a děvčata si tak mohla vyzkoušet střelbu ze vzduchovky. 
Zítra nás čeká celodenní výlet do aquaparku. Děti jsou tak ukládány po večerním programu Bobříkovského Krákoráku, aby měly energii na zítřejší cachtání.
Přejeme dobrou noc
Bobříci

24.7.2018

Dobrý večer, 
dnešní den jsme všichni strávili v aquaparku v Jičíně. Všechny děti byly svezeny tam i zpět autobusem. Nejmladší děti i neplavci se cachtali v brouzdališti. Starší děti se klouzaly na klouzačkách, tobogánu a vytvářely vlny.
Při nástupu byly dětem rozdány sponzorské dary od Policie ČR, World Musado Association, z.s. a BESIPu. Po nástupu se konaly oddílové hry, které byly krátké, z důvodu vyčerpání z dnešní koupačky za velmi slunného počasí.
Zítra nás čeká další celotáborová etapa Ameriga Vespucciho a večerní očista těla i duše.
S pozdravem a přáním pěkného večera
Váš tým Bobříků
 

25.7.2018

Dobrý večer, 
dopolední program oddílů měli na starosti jejich oddíloví vedoucí. Některé oddíly hrály beach volejbal jiný oddíl jej hrál v sedě. Nejstarší děti šly na balíky a podívat se na kapličku sv. Anny. Další oddíly si vyzkoušely střelbu ze vzduchovky. Dále také hrály hry jako "Běž, co můžeš" a třetí oddíl si uspořádal pingpongový turnaj. 
Odpoledne se konala etapa Ameriga Vespucciho. Děti tak plnily různé úkoly, například stahování plachet, určovaly směr plavby podle souhvězdí, hledaly kód k pokladu, poznávaly podle čichu nová koření, která mohl mořeplavec Vespucci přivést do Evropy.
Po červeném nástupu se pořádaly oddílové hry, někteří se koupali. Jiní zase využili možnosti dataprojektoru a tančili podle videa Just Dance. Nejmladší oddíly se chystaly ke spánku pod širákem a o chvíli později se k nim přidal i 5. a 6. oddíl.
Zítra nás čeká návštěva hasičů a závěrečná část celotáborové hry. 
Přejeme příjemný zbytek večera
 

26.7.2018

Dobrý večer, 
během dopoledne přijeli hasiči v rámci programu uhasit kartonový domeček. Děti si pak mohly vyzkoušet hustotu hasící pěny, ve které se pěkně vyřádily. Děti následně byly spláchnuty hadicí, aby nebyly od pěny. Také si vyzkoušely jednotlivé vodní hadice, neboli proudnice s různou silou proudů. 
Odpoledne bylo rozdělené na dvě části. Ta první byla plná oddílových her jako poker, vybíjená, famfrpál a jiné. Následně se konala poslední etapa Bartolomea Diaze a Fadějeva Fadějeviče Belinghausena, kdy se děti pomocí obrázku, které si měly zapamatovat, mohly naučit co všechno bylo součástí života mořeplavců a co mohli potkat na svých cestách. 
Zítra nás čeká poslední den letošního letního tábora Bobřík, kdy budou vyhlášeny výsledky celotáborové hry a budeme balit. 
Žádáme rodiče, kteří si vyzvedávají své ratolesti, jinde než v Řepích, nechť napíší hlavní vedoucí Martině Cettlové sms. Pro ty, kteří nahlásili výstup na Černém Mostě, nemusí již psát, pouze pokud jsou u vás změny.
Děkujeme za pochopení
S pozdravem a přáním pěkného večera
Bobříci
 

27.7.2018

Krásný večer, 
dnešní závěrečný den proběhl s velkými usměvy na tváři. Dopoledne po snídani se vyhlásily výsledky celotáborové hry Mořeplavci a objevitelé. Každý tým dostal bohaté věcné odměny i něco na zub. Následně si některé děti začaly uklízet a balit. Avšak hlavní část balení probíhala po obědě. Kdo měl dobaleno, si stihl zahrát ještě několik málo oddílových her jako fotball, přehazka, volejbal a jiné.
Po nástupu, během kterého byly vyhlášeny nejlépe uklizené kajuty, začala diskotéka pod širým nebem. 
Zítra je očekávaný příjezd na Černý most mezi 11:30 - 12:00, do Řep 11:45 - 12:30. Odjezd z tábora je plánován v 10:00, bohužel stav na silnicích nemůžeme naplánovat. 
S pozdravem
Bobříci