Podzimní tábor 2019 - Cheznovice

 

25.10.+26.10.2019

Krásný dobrý den z Cheznovic.

Omlouváme se, že jsme včera nepřidali vzkaz, ale využíváme krásného počasí k venkovním hrátkám. Včera jsme hnedle měli etapovku v lese, při které musely děti hledat schovaná dračí vejce s překvapením. Také všechno to vybalování nám na čase nepřidalo.

Celý tábor se odehrává v pohádkovém stylu. Máme zde dědečka vypravěče, kouzelnou babičku, Sněhurku s okleštěnou sestavou trpaslíků, draka, prince Bajaju se Slavěnou, Jeníčka s transgender Mařenkou, inteligenčně slabšího Honzu, čerta bez Káči a osiřelou Večernici. Zní to trochu handicapovaně, ale nás to baví a to je hlavní. :-)

Dnes se nám počasí opět velmi vydařilo. Dopoledne však bylo frišno, proto jsme jej trávili uvnitř, abychom pomohli Bajajovi přemoct draka a vysvobodit princeznu Slavěnu. To vše pomocí fíglů a hravou formou. Před obědem již slunce patřičně ohřálo venkovní vzduch, tak jsme se šli projít po okolních lesích.

Odpolední slunečno nás vytáhlo na orienťák venku. Proběhli jsme se a užili si přírodu.

Večer nás čeká etapovka s Večernicí. Musíme jí pomoct s hledáním její ztracené rodiny a přitom pomoct princovi s plněním úkolů u Slunečníka, Měsíčníka a Větrníka.

 

27.10.2019

Zdravíme od Svatého Štěpána!

Včerejší den byl dlouhý, protože přišla pravidelná změna času a my měli v plánu mnoho aktivit. Dopoledne jsme trávili se Sněhurkou a trpaslíky. Děti hledaly půlku srdce, skládaly rozbité zrcadlo, hledaly otrávené jablko, odemykaly zamčenou priceznu a prokazovaly znalost problematiky této pohádky.

Odpoledne jsme využili ke kvízovému orienťáku po okolí a hrám v táboře s vedoucími. Toto všechno nás stále příliš neunavilo, tak jsme měli dostatek sil na večerní diskotéku. Tančili jsme, zpívali a bylo veselo. Teď už děti spí a nabírají sílu na zítřek.

Tak zase zítra, pa!

 

28.10.2019

Krásný sváteční večer!

Dnešní dopoledne jsme strávili etapovkou s hloupým Honzou. Hádali jsme hádanky, lovili věneček, spěchali na hrad za princeznou, hledali princeznu, honili mezulána a snažili se rozesmát princeznu. Tím jsme se zabavili až do oběda.

Odpoledne jsme pro děti připravili lanové centrum v místním lesíku. Děti prolézaly připravenými stanovišti, respektive lanovišti.

Večerní program byl jasný. Noční bojovka s Jeníčkem a Mařenkou. Děti hledaly perníkovou chaloupku, cpaly se perníkem, byly nápomocny při kremaci ježibáby a ptaly se na cestu nahluchlého. Všechny úspěšně došly zpět do tábora a hurá na kutě.

 

29.10.2019

Každá pohádka jednou musí skončit, tak jako ta naše...

Přátelé, další tábor je u konce a my se s vámi musíme rozloučit. Dnešní den se již táhl v duchu ukončení našeho podzimního tábora. Děti plnily v poslední části naší etapové hry s pohádkami zajímavé úkoly. Před touto etapovkou však přijela naše bobříkovská pouť. Děti se snažily získat body u našich atrakcí, které následně měnily za naše táborové peníze a mohly si za ně kupovat různé ceny.

Odpoledne už přišla na řadu poslední etapovka s čertem a Káčou. Odnést Káču do pekla, zničit čerty, rozdělit peníze a další úkoly nám zabraly čas téměr do večeře. Zábavno a chladno zaručeno! :-)

K závěrečnému večeru se váže diskotéka a my jsme nerušili tradici... :-)

Stran zítřejšího příjezdu: Z Cheznovic odjíždíme v 16:00. Předpokládaný příjezd do Řep je v 17:00, nemůžeme však zajistit průjezdnost tras, proto buďte schovívaví a trpěliví...:-)

P.S.: Těšíme se!