Letní tábor 2021 - Ostružno

 

17.07.2021

Sláva, nazdar, už jsme tu!

Cesta do tábora proběhla hladce a my se konečně zase dočkali letního tábora, v pořadí již desátého. Po příjezdu jsme vybalili a oddiloví vedoucí si s dětmi zahráli seznamovací hry. Též proběhlo seznámení s táborovým řádem a táborem samotným. Po večeři jsme si dali nástup, po kterém přišly na řadu hry v oddílech.

Zítra nás čeká úvod do etapové hry. Přejeme dobrou noc!

 

18.07.2021

Zdravíme z Ostružna!

Dopoledne jsme trávili v rámci etapové hry Dvůr Karla IV. V úvodu se nám ředstavila Karlova družina, která je ovšem velice obsáhlá. Manželky, kamarádi, kamupání :-). Odpoledne jsem si dali oddílové hry (vodní bitva, raft, koupání). Večer po nástupu jsme měli etapovou hru, kdy jsme se pohybovali pouze dle hvězd, radost pohledět.

Přejeme dobrou noc!

 

19.07.2021

Dobrý třetí večer!

Opět jsme se probudili do slunného dne, ovšem v táboře několik lidí chybělo, vyrazili na puťák. Po snídani začala etapová hra, která byla zaměřena na královskou hostinu. Děti musely poskládat správný recept, ochutnávat a očichávat neznámé i známé chutě a pachy, poskládat svačinku pro krále, připravit slavnostní tabuli, vykřesat oheň a pod.

Odpoledne i večer ovládly sportovní hry v rámci oddílů.

Dobrou noc, zítra se opět ozveme.

 

20.07.2021

Zdar a sílu!

Přátelé, kteří jsou na puťáku nezmrzli a vesele si brázdí nedalekým okolím i celý dnešní den. Ostatní v táboře se dopoledne vydali především do lesa na hry.

Odpoledne patřilo etapovce, ve které probíhaly rytířské hry. Kolba, lov ptáků, hod daleký, soule, paume, billard, quintana, čtverhranný peníz…

Večer jsme měli biograf a drobný sport. Teď už je vzhůru jen hlídka, která nám hlídá tábor před případnými vetřelci. :-)

Přejeme dobrou noc!

 

21.07.2021

Dobrý večer!

V noci se nám puťákovci vrátili z výpravy, jsou v pořádku a moc si to užili.

Dnešní dopoledne probíhal program především v táboře a skládal se ze sportovních aktivit.

Po obědě jsme si užili siestu a program plynule přešel v etapovou hru. Tato se odehrávala v lese a sestávala v zapamatování si co nejvíce obrázků rozvěšených na stromech. Všechny vedoucí zarazilo, kolik si toho děti zapamatovaly.

Na puťàk se nyní chystá dalši sestava. Děkujeme za vzkazy pro děti a prosíme, abyste je NEPOSÍLALI na mail, ale do knihy návštěv, která je zde.

Krásný večer

 

22.07.2021

Zdravíme!

Jak jsme avizovali včera, dva oddíly se brzy ráno vydaly na královskou výpravu, tentokrát do okolí Hrubé Skály. Ostatní dopoledne trávili hrami a táborovými dovednostmi.

Po poledním klidu začala etapovka, která probíhala opět v našem blízkém krásném lese. O zábavu prostě v našem táboře nouze není.

Večer měly některé oddíly degustaci výrazných potravin, jiní se učili první pomoc.

Přejeme dobrou noc!

 

23.07.2021

Dobrý večer!

Dnešní den jsme po snídani měli program  v rámci oddílů. Počasí přálo a slunko se nám hezky ukázalo v plné parádě.

Odpoledne jsme trávili ve stinném lese při plnění etapové hry, která se již přehoupla do druhé půlky. Po etapovce jsme se šli osvěžit do vody.

Večer se nejmenší děti vydaly do lesa na dobrodružné přespání a poutníci z puťáku se vrátili v pořádku do tábora.

Dobrou noc!

 

24.07.2021

Ostružno zdraví!

Už jsme za půlkou, ale vše si plně užíváme. Dnes dopoledne jsme měli velikou událost. Několik svateb najednou. Děti uzavíraly sňatky mezi šlechtickými rody pro zisk bodů do etapovky.

Odpoledne probíhal program u vody, jelikož slunce pálilo a bylo třeba se ochladit.

Nyní ještě několik dětí pobíhá po lese, protože se koná noční bojovka.

Dobrou noc!

 

25.07.2021

Dobrý večer!

Po včerejší noční bojovce jsme si chtěli přispat, tak jsme si zařídili snídani skoro až do postýlek. Bylo to zajímavé zpestření ranního programu.

Zbytek dopoledne se konalo povyšování do rytířského stavu a v  tajné komnatě si děti mohly vybrat odměny.

Odpoledne jsme trávili v rámci oddílů. Některé oddíly měly střelbu, některé se vydaly k vodě a na raft, největší chlapci se rozhodli nechat se nalíčit od děvčat. Proč ne, když se u toho smějí.

Večer byl spíše relaxační a teď již za zvuku deště většina dětí spí.

Dobrou noc!

 

26.07.2021

Zdravíme!

Včerejší déšť nebyl příliš vydatný, a tak jsme se probudili do suchého a teplého dne. Slunko se opět velmi snažilo.

Po snídani probíhal program po oddílech.

Odpolední program byl umístěn do lesa, kde byl příjemný stín a děti si mohly opět nahnat nějaké body do etapové hry. Po jejich návratu do tábora již bylo zataženo a začalo na chvilku lehce krápat. Nejstarší oddíly se vydaly na puťák.

Večer byl táborák a letní kino. Zítra opět dáme vědět, dobrou noc.

 

27.07.2021

Dobrý den!

Nejstarší děti dnes čekalo velmi zajímavé překvapení na puťáku. Připravili jsme si pro ně raftování na řece Jizeře. Počasí vyšlo skvělé, slunko pálilo a osvěžení ve vodě přišlo vhod. Nikdo se "necvaknul" a plni skvělých zážitků si všichni den na vodě užili.

V táboře probíhal dopoledne program s oddíly.

Odpoledne však přijela super návštěva. Dvě dámy se svými pejsky nám předváděly agility. Překážky a mnohé povely nedělaly pejskům vůbec žádný problém.

Aktuálně již všichni nabíráme síly na zítřejší den, který si jistě opět velmi užijeme.

Dobrou noc!

 

28.07.2021

Dobrý večer!

Na dnešní den jsme si připravili jedno zajímavé zpestření, které se týkalo výměny oddílových vedoucích u oddílů a v rámci takto upravených oddílů jsme trávili dnešní dopoledne. Poutníci z nejstarších oddílů mají dnes na programu pěší prohlídku Maloskalska.

Po poledním klidu a chutné svačince byla zahájena další část etapové hry, jež se odehrávala v lese. Tato část etapovky byla zaměřena především na paměť. Nestačíme se divit, jak výbornou paměť děti mají.

Na večerní program se již původní vedoucí vrátili ke svým oddílům. Zkušenost s výměnou prý byla zajímavá, avšak původní rozdělení všem vyhovuje nejvíce.

Těšíme se již na zítřejší den a přejeme dobrou noc.

 

29.07.2021

Zdravíme!

Dnešní den jsme zahájili program etapovou hrou v táboře. Jednalo se o souboje. Ale nebojte, nebyly to souboje, při kterých by se mohlo někomu něco stát. Byly to souboje vědomostní. Na několika stanovištích v táboře si soutěžní rody mohly vybrat tématické okruhy. Zeměpis, dějepis, matematika a další témata dětem potíže nedělala.

Odpoledne jsme trávili všichni společně, protože přišla na řadu oblíbená talentová hra Krákorák. Děti si připravily tanečky, zpívání nebo třeba hranou scénku a bavily tak ostatní.

Večer byl poklidný a hráli jsme si v oddílech. Nyní již všichni spí, tak jdeme taky.

Dobrou noc.

 

30.07.2021

A je to tu…

Dnes jsme zažili povyšování do svobodného stavu. Vše dle pořadí v etapové hře. Zbytek dne jsme hlavně balili a ještě teď duní diskotéka a dětí křepčí.

Zítra nás očekávejte v 11:30 na ČS MOL na D10 před Prahou a ve 12:00 na konečné v Řepích. Před příjezdem autobusu bude chtít s některými z vás mluvit zdravotník.

Moc se na vás těšíme, ale mrzí nás, že to již končí. Letošní ročník byl bombastický!