Zimní tábor - Poniklá

 

28.02.2015

Grüßgott, Rüberzahl!
Zdravíme, Krakonoši! Však jsme šťastně dorazili do tvého kraje. Velice se těšíme na všechna dobrodružství a lyžování, které nám nabídneš ve svých horách. Budeme hodní a budeme ctít Tvou přírodu. Proto Tě prosíme, buď na nás hodný ohledně počasí. Děkujeme, členové Bobříka. :-)

 

1.3.2015

První den v měsíci březnu jsme se krásně vyspali a celé dopoledne jsme si užívali na svahu, který máme hned u penziónu. Všem to náramně šlo i naši začátečníci se k lyžování postavili čelem a bojují, jak jen to jde.
Odpoledne venku sněžilo. Naši bobříci se seznámili s první částí etapové hry, která se týká Krakonoše a jeho vlastností. Chytrost a důvtip pana Johannesse. Tak zněl název hry a jedno z původních pojmenování Krakonoše. Hráli jsme si se slovy, mapou, luštili křížovky atd.
Po večeři jsme se ještě jali výroby postavičky pána hor na lyžích.
Unaveni jsme se brzy uchýlili do postelí. Odpočatí budeme moci ráno opět skočit do lyžáků a hurá na kopec.
Dobrou noc!


 

2.3.2015

Dobrý večer! Dnes ráno nás pohled z okna nepotěšil, pršelo. Nás to však nezlomilo a využili jsme pozváni na Krakonošův ranč. Paní chovatelka nám ukázala čerstvě narozená telátka a potom krávy. Dětem se návštěva líbila. Jelikož vlek nejezdil, ale počasí se uklidnilo, vytáhli jsme boby, kluzáky a šli jsme řádit na kopec.
Odpoledne nám již páni vlekaři pustili vlek a my mohli nasadit lyže. Někteří nelyžaři už pokročili a sjížděli větší sjezdovku.
Po setmění jsme měli připravenou noční bojovku po okolí. Všichni zdárně došli do cíle, chaty.
Teď již regenerují tělo na zítra. Čeká nás lyzovačka a návštěva výrobny vánočních ozdob.
Dobrou noc.

P.S.: děti čekají na internetové vzkazy od rodičů... :-)


03.03:2015

Dobrý večer! Dnes jsme se věnovali dopolednímu krátkému lyžování, jelikož nám Krakonoš přes noc poslal několik centimetrů sněhu.

Odpoledne jsme se vydali na plánovanou exkurzi do místního muzea a výrobny vánočních ozdob. Zde nám vysvětlili a ukázali, jak se vyrábí, barví a skládají perličkové ozdoby. Tato výrobna je jediná na světě! Na konci prohlídky nám také dovolili si jednu ozdobu vyrobit. To bylo něco.

Večer nás čekala další část táborové hry. Řepočetovy hry. V této části se děti věnovaly různým hádankám s přírodním tématem. Většina si počínala skvěle. Zítra nás čeká karneval na lyžích, na který se už moc těšíme.

Přejeme dobrou noc.


4.3.2015

Rüberzahlův candrbál. Tak se jmenovala dnešní část hry. Původně se totiž měl konat sjezd v maskách, vyšší moc však zasáhla, takže z technických důvodů nejezdil vlek. Poradili jsme si a zvládli jsme dopoledne bez lyží.
Odpoledne jsme chtěli vyrazit na boby, ale přišla zpráva, že vlek je již v provozu, takže jsme vyrazili na krátkou odpolední lyžovačku. Večer jsme si podle pana Livacora zkoušeli vytvořit plány na sněžnice a šli brzy spát. Zítra nás totiž čeká lyžování ve vedlejším areálu ve Vítkovicích. Už se těšíme.
Dobrou noc.
P.S.: Děkujeme za příspěvky do knihy návštěv. Všem udělaly velikou radost.05.03.2015

Dobrý večer! Dnešní lyžovačka ve Vítkovicách byla skvělá, všechny velice bavila. Sněhu habaděj, sjezdovka široká a počasí bylo také prima. Všechny děti už jezdí na kotvě! Zítra vyrazíme znovu a moc se těšíme.

Odpoledne jsme si užili závěrečnou etapu. Libercolovy hry. Ty zahrnovaly opičí dráhu, ruské kuželky, hod na cíl a další. Však to vše můžete vidět na fotografiích. A hlavně z vyprávění se mnohé dozvíte. Děkujeme za příspěvky v knize návštěv a za pohledy poslané poštou. Přejeme dorbou noc.


06.03.2015

Zdravíme naposledy z Poniklé. Dnešní den se opět vydařil. Ranní slunko nás doprovodilo do Vítkovic na závody v (b)obřím slalomu. Dětem lyže klouzaly velice rychle a všichni jsme si soutěž bez zranění užili.
Polední klid byl ukončen příchodem statného muže s holí. Krakonoše. Ten přišel dětem vyhlásil výsledky etapové hry a rozdal něco ze svých pokladů. Také ukázal, jak se pozná lump. Nakonec se se všemi vyfotil a odkráčel se opět věnovat správě hor.
Po večeři ještě proběhla rozlučková diskotéka a všichni se skvěle vytancovali.
V tuto chvíli již máme vše sbaleno a čeká nás závěrečná noc. Achjo.
Dobrou noc.