Letní tábor 2020 - Ostružno

 

18.07.2020 

Zdravíme z Ostružna!

Cesta byla skvělá a bez komplikací a my jsme opět po roce na místě nám tak oblíbeném.

Po příjezdu jsme šli rovnou na oběd, po kterém následoval zdravotní filtr, včetně dalšího měření teploty. Všichni jsme zdraví, tak si tábor můžeme vesele užít.

Odpoledne jsme pak věnovali vybalování, seznamování s táborem a hráli jsme hry. Zkrátka pohodový prvni den. Teď už všichni spí a připravují se na zítřejší program.

Dobrou noc, zítra se ozveme.
 

19.07.2020 

Dobrý den!

I tak se dá dnešek shrnout.

Dopoledne jsme se seznámili s celotáborovou hrou. Letošní téma je zakleté srdce. Ježibaba všechny zaklela a spolupracuje s Luciferem a jeho ženou, take s Polednicí, Raráškem, Jezinkou, Hejkalem, Smrtkou, vlkodlakem a dalšími bytostmi, o kterých jste slyšeli kdovíjak strašidelné či tajemné legendy. Děti se musí postarat, aby všichni byli odkletí. Vše díky zvládnutým etapám.

Někteří se po seznámení s celotáborovou hrou ještě vydali do lesa, kde hráli různě zajímavé hry.

Odpolední program trávily oddíly se svými vedoucími. Někteří se zdokonalovali v táborových dovednostech, jiní sportovali nebo vyráběli letadla s téměř živými piloty. Srandy bylo mnoho.

V tuto chvíli probíhá první část etapové hry, kterou má v gesci Polednice, zvládneme jí ukrást obilí, aniž by nás chytla?

Snad...
 

20.07.2020 

Dobrý večer!
Včerejší etapa s Polednící dopadla dobře, všechny děti se vrátily v pořádku a některým se i povedlo okrást Polednici o obilí.

Dnešní den začal pro dva oddíly celkem dobrodružně, protože na snídani šly se sbalenou bagáží a následně vyrazily na puťák. Ostatní zůstali v táboře a věnovali se hrám s oddílovými vedoucími.

Odpoledne jsme si dali etapovou hru, kterou pro nás připravil lesní muž. Konala se především v lese a obsahovala nekolik úkolů. Vařili jsme s lednim mužem, hledali jsme poklad, snažili se dostat náklad přes vodu a podobně.

Vecerni program děti trávily se svými vedoucími a některé koukaly na film. Teď jiz někteří spí, někteří se teprve chystají.

21.07.2020  

Dobrý den!

Je tu večer a máme pro vás opět raport z proběhlého dne. Dopoledne probíhal program s oddiláky. Stavěla se v lese malá stavení, případně se učily táborové dovednosti a písně.

Odpoledne se nám rozhodl zpestřit Rarášek. Vytáhl nás do lesa a my s ním hráli hry, abychom dále pokračovali v osvobozování zakletých duší. Skládali jsme Raráškovu čepičku, hledali jeho transformace, hádali, v co se proměňuje atd.

Večer jsme si udělali s některými oddíly táborák, po kterém se spalo pod širákem, to byla paráda! Třetí a čtvrtý oddíl si balil věci na zítřejší puťák. Co se týče sedmého a osmého oddílu, jejich poslední zpráva byla: TROSKY. Tak snad se jim daří a zitra se v pořádku vrátí.

Prosíme, omluvte nepřítomnost fotek ve fotogalerii,

bojujeme s technickými potížemi.

22.07.2020 

Krásný večer!

Hurá, oba oddíly z puťáku se vrátily v pořádku do tábora! Třetí a čtvrtý oddíl vyrazil taky na výlet do přírody. Ostatní v táboře měli dopoledne program v rámci svých oddílů.

Po siestě nám Vodník připravil hru v táboře, lovili jsme rybičky, třídili dušičky, zdobili klobouk, tančili s Rusalkou atd. Děti se příjemně bavily a o legraci rozhodně nebyla nouze.

Večer jsme věnovali především relaxu, abychom měli síly do dalších dnů a na další veselý program.

Děkujeme za všechny vzkazy, které posíláte, pravidelně je dětem zveřejňujeme a rozdáváme.
 

23.07.2020 

Sportem ku zdraví!

Dnešní dopolední čas nám vyplnily sportovní radovánky. Hráli jsme přehazku, fotbal, vybíjenou a další hry. Zábavy bylo dost a celý čas velmi rychle utekl.

Odpoledne jsme měli hry se svými oddílovými vedoucími. Někteří se rozhodli, ze půjdou sbírat lesni plody, jini se například věnovali sportu nebo společnému zpívání.

Aktuálně probíhá filmový večer, pak se půjde hezky do hajan.

24.07.2020 

Zdravíme z tábora!

Dnešní dopoledne jsme trávili čas v rámci svých oddílů. Velkým hitem posledních dvou dnů se stalo sbírání borůvek. Nemusíte se však bát, všechny děti v rámci táborových dovedností umi rozeznat vraní oko od borůvek, takže se nikomu nic nestalo.

Odpoledne jsme měli v plánu etapovou hru s Meluzínou a Kostlivcem. Během poledního klidu jsme se však rozhodli, že se půjdeme vykoupat do vody. To bylo radosti! A rozhodně tímto nápadem nebyly pohoršeny děti z oddílů 5 a 6. Tyto oddíly totiž byly ze včerejška na dnešek na puťáku.

Večerní nástup byl vyhlášen v tyrkysové barvě. Rozhodně z toho uvidíte i nějakou fotku.

25.07.2020 

S chutí do toho, půl je hotovo!

Už je to tak, jsme v půlce skvělého pobytu. Dnešní den jsme tradičně zahájili snídaní, po které následovala etapová hra. Tentokrát se tématicky týkala Jezinky, která nám připravila vesele soutěžení.

Odpoledne jsme sportovali a kulturně se zdokonalovali, protože nás zítra čeká talentová soutěž. Ve vzduchu však bylo cítit jakési napětí. Není se čemu divit, je sobota a to většinou probíhá noční bojovka.

Po večeři jsme se sešli na nástupu, kde bylo konání bojovky potvrzeno. Super! Mezi dětmi zavládla ohromná radost.

Bojovkou nás provází Bílá paní a Bludička. V tuto chvíli jeste hru dokončujeme, proto si zítra krapet přispíme.
 

26.07.2020 

Dobry večer!

Dnešní ráno jsme si opravdu užili. Mohli jsme spát déle a k tomu všemu nám vedoucí zařídili snídani přímo před chatkami, to bylo zase skvělé zpestření!

Dopoledne probíhal program velice zábavný. Již tradiční soutěž talentů Krákorák. Děti si připravily zábavná vystoupení a všichni jsme se velmi bavili.

Odpoledne jsme si dali zdravotnický orienťák. Cestou jsme potkávali některé své vedoucí, kteří na sobě měli různě namaskovaná zranění. Všem se nám podařilo správně poskytnout první pomoc, což je důležité nejen na táboře, ale jistě se to bude hodit i v osobním životě.

27.07.2020 

Zdravíme!
Hlásime se s dalším krátkým raportem z našeho pobytu. Ráno jsme na snidani potkali 9. a 10. oddíl s batohy na zadech. Cha! Tak i na nejstarší se dostalo s puťákem.

Následně jsme dopoledne měli program v rámci svých oddílů. Povětšinou na území tábora.

Odpolední radovánky jsme si užili u vody, jelikož bylo vskutku vedro.

Večer si malé oddíly udělaly diskotéku, starší děti si užily zábavu u táboráku, zpívalo se, tančilo, paráda!

28.07.2020 

Zdravíme!

Dnešní den opět začínal velice slunečně. Tento den nám zpestřila návštěva psa záchranáře, který umí vyhledávat děti. Nejprve jsme měli zajímavou přednášku, pak nám paní ukázala, jak pes umí vyhledat děti v lese.

Odpoledne jsme se již tradičně šli opláchnout do vody, abychom zvládli vysoké teploty.

Večer jsme měli hry v oddílech. Nejstarší děti jsou stale na puťáku, tak jsme zvědaví, kdy se k nám zase připojí.

29.07.2020 

Dobrý večer!

Dopolední program využily oddíly pro sebe a trávily ho povětšinou v táboře.

Odpoledne nás na svou část etapové hry vyzvala Ježibaba. Plnili jsme různé zábavné úkoly. Prolézali jsme pavučinou, hledali jsme její zuby, ochutnávali lektvary, poznávali chutě a mnoho dalšího.

Zároveň se nejstarší vrátili z puťáku, který si moc užili.

Na večer si pro nás vedoucí připravili letní kino, takže jsme koukali na veselý animák pod širým nebem. Super věc! Teď už všichni spí.

Ve fotogalerii najdete další dávku fotek, tak se koukněte.

30.07.2020 

Dobrý večer!

Dopoledne jsme se šli schovat před sluníčkem do našeho krásného lesa, kde jsme hráli hry ve svých oddílech, někdo stavěl domky, někdo bunkry, někdo sbíral plody lesa.

Odpoledne nám zpestřila etapova hra s Hejkalem a vílou. Museli jsme překonat opět několik zábavných úkolů, přičemž jsme se opět velmi bavili. Během této hry nám vedoucí Libor vyplnil čas plavbou na raftu. Učil nás záchranu tonoucího, nastupovat do raftu z vody nebo třeba pádlování.

Večer si některé oddíly vyprosily znovu letní kino.

31.07.2020 

Zdravíme!

Už je to tady! Další tábor je v podstatě za námi. Škoda, srandy bylo dost, avšak každá sranda někdy končí.

Dnešní dopolední program byl jasný. Bylo třeba vyhlásit výsledky etapové hry. Někdo prostě poslední být musí, ale to nevadí.

Odpoledne jsme převážně balili a chystali se na večerní diskotéku, ktera končila před chvilkou.

Ve fotogalerii jsou nahrané zbylé fotky