Zimní tábor 2020 - Vítkovice

 

22.02.2020

Hokkahey!

Zdravíme vás z Krkonoš! Dojeli jsme v pořádku a přivítala nás zasněžená krajina. Konečně jsme tuto zimu viděli sníh. :-) A nejen viděli.

Po obědě jsme si vybalili věci a hurá ven. Venku jsme bobovali a užívali si zimní parády. Svítilo nám k tomu sluníčko, takže si nemáme na co stěžovat. Celou tuhle zábavu nám překazila tma a teplá večeře. Po ní jsme si připomněli pravidla chování na sjezdovce, vleku a lanovce. A protože tyto důležité věci jsme měli za sebou, mohli jsme si pustit pohádku, která nám nastínila táborovou etapovku. Jakou, to vám sdělíme zítra. Pokud bude počasí přát, půjdeme lyžovat, pokud ne, nebudeme smutnit, protože si zábavu umíme užít i bez toho.

Přejeme dobrou noc!

23.02.2020

Ne každý den je posvícení.

Zřejmě jsme něčím naštvali Krakonoše a on nám za trest poslal celodenní déšť. Z tohoto důvodu jsme dneska nemohli vyrazit na lyže a trávili jsme herní den v chalupě.

Dopoledne jsme si tedy představili etapovku s tématem Ledové království, paradox, že? :-) Máme tady soba Svena, jeho kámoše Kristofa, bláznivého sněhuláka Olafa, trollí trojku, prince Hanse a hlavně princezny Annu a Elsu - té se také nechce moc mrazit. :-( Po úvodu jsme si zahráli etapu v gesci Elsy. Zkoušeli jsme nadpřirozené schopnosti, utíkali před ledem, poznávali hrdiny a podobné hry.

Po poledním klidu jsme vymýšleli a hráli tématické divadelní scénky a byla to veliká legrace. Následně jsme si dali nějaké ty vědomostní hry a už byla večeře, po které jsme si dali diskotéku.

Někteří vedoucí dnes i objížděli okolní lyžařská střediska, aby zjistili, jak jsou na tom se sněhem a možnostmi lyžování. Nikde to není o moc lepší, tak budeme doufat, že dnešní noc přinese mráz a my zítra budeme moct provětrat ski.

Teď už sbíráme síly na zítra. Držte nám palce a kdo máte kontakt, dejte vědět Krakonošovi, aby se nad námi smiloval a udělal nám zimu. ;-)

24.02.2020

Dědo, sníh, snížek!

Jste dobří, Krakonoš se trochu smiloval, trochu nám pocukroval a zamrazil. :-) Ráno jsme se probudili do mrazivého dne a mohli jsme lyžovat! Všichni jízdyschopní jeli na lanovce. Dopoledne bylo tedy sportovní.

Odpoledne bylo v gesci Olafa. Je to trouba a při cestě z kopce se rozkutálel na díly. Jelikož jsou děti hodné, pomohli se sbíráním jeho dílů. To byla show, počkejte na fotky a vyprávění.

Večer jsme si dali super noční etapovku, při které se i přicházelo o body. Zatrollení vlci! Nedá se nic dělat, život v horách je divoký. Dokonce i sněžilo!

Zítra nás čeká kultura a drobný sport. Dobrou noc! :-*

P.S.: Krakonošovi posílejte prosby o počasí dál. ;-)

25.02.2020

Zdravíme z Vítkovic!

Trochu jsme toho Krakonoše přechválili. Zase nám poslal vodu z nebe nezmrzlou. :-( My jsme si však dokázali poradit. Zajeli jsme si do Poniklé, kde jsme si v Rautisu vyrobili postavičky ze skleněných perliček. Krása. Následoval nákup v tamějším koloniálu a už byl čas se vrátit na oběd do chalupy.

Odpoledne byla etapa s trolly. Hledali jsme je mezi kameny, poznávali jsme je poslepu, pomáhali jsme jim třídit kamení a podobně. Následovala vědomostní soutěž "RISKUJ". To byly nervy, to byla jízda. :-) Čtyři skupinky vyhrály malinovku, tak jsou dobří! Po večeři si děti chtěly zatančit, tak byla diskotéka.

Zítra by mělo zase proběhnout lyžování, vše závisí na shovívavosti Krakonoše. ;-)

26.02.2020

Dobrý večer!

Ten Krakonoš je ale filuta! Dneska jsme se probudili do bílého rána, tak jsme vyrazili na lyže. Tím jsme krásně vyplnili celé dopoledne a perfektně jsme si to užili.

Po obědě jsme si dali siestu a potom tradá na kopec a provětrat boby. Po návratu z bobovačky zbyl ještě čas na etapovku od Anny. Mnoho úkolů nás bavilo a zamíchalo se pořadí týmů.

Po večeři jsme zkoukli Frozen 2, to bylo krásné.

Celé odpoledne vydatně chumelilo, takže můžeme zítra zase lyžovat! :-) Přejeme dobrou noc!
 

27.02.2020

rašan, samý prašan!

Neuvěříte, co se stalo. Krakonoš se smiloval! Nejspíš se dobře modlíte... ;-) Ráno jsme za okny viděli sněhovou peřinu, která všem vlila do žil mnoho energie. Nebyl čas ptát se, kde se to vzalo... Prostě jsme dostali dvě dávky sněhu. Volba byla jasná, jde se jezdit! Všichni jsme se tedy klouzali z kopce dolů a nahoru nám pomáhal vlek. Zdokonalili jsme techniku jízdy na lyžích a to i po polední pauzičce s obědem.

Po návratu z téměř celodenního ježdění jsme si kopýtka hodili nahoru a odpočali si.

Večerní program byl opět venku. Jednalo se o bojovku ve zdejším okolí. Při té jsme se lekali i nelekali. Ne každý je z oceli.

Zítra nás čeká znovu lyžování a hlavně závěr etapové celotaborové hry, proto přejeme dorbrou noc!
 

28.02.2020 + 29.02.2020

Končíme, závěrečná...

Je to tak, už je zase čase jet domů. Nechce se nám. Děti musí do školy, dospělí do práce a také je třeba uvolnit místo dalším. Opouští se to tu těžko, protože i na dnešek nám Krakonoš dosti nasypal. Za poslední 3-4 dny to bylo bezmála 20 centimetrů prašanu! To je paráda, ne? A co, těšíte se na ty svoje ratolesti? To je dobře. Je však potřeba, abyste si je zítra vyzvedli. Plánujeme příjezd ve 12:00 na ČS MOL před Prahou a 12:30 na konečnou tramvají v Řepích. Prosíme o dochvilnost, dítka pak nevěřícně koukají, kde jste. ;-) Při příjezdu autobusu buďte trpěliví, nejdříve je třeba rozdat nepoznané ztráty a nálezy. Pokud se podíváte do fotogalerie, můžete předejít dlouhému rozdávání tím, že se ozvete hlavní vedoucí. Děti mají v batůžku také přibalené lékařské potvrzení a kartičku pojištěnce. Toť snad vše organizačního, teď je třeba si říct, jaké to bylo dneska.

Dopoledne tradiční lyžovačka do vyčerpání sil a odpoledne konec etapovky. O tu se nám postaral šikovný Hans. Máchali jsme se ve sněhu a pomáhali hledat cestu do Arendelu. Pak už byla večeře, po které se vyhodnotil úklid a etapová hra. Někdo byl nadšený, někdo méně. Ale nebylo by vítězů, kdyby nebylo poražených. Vše jsme zakončili diskotékou. Informace k příjezdu máte, tak teď už se jen hezky vyspat.

P.S.: Bonboniéry, květiny a víno nám nenoste. Budeme rádí za trvanlivé potraviny, respirátory a dezinfekční prostředky...;-)