Letní tábor 20016 - Ostružno

16.7.2016 

Bobříci zdraví své blízké z Ostružna!

Do tábora jsme dojeli všichni v pořádku. Každý se ujal svého zavazadla a byl zvědavý, která chatka mu letos byla přidělena. V táborové kuchyni nás čekal nový pan kuchař, jež pro nás připravil chutný oběd.

Odpoledne bylo ve znamení vybalování, povlíkaní postelí a seznamování se s novými kamarády. Kromě těchto povinností zbyl čas i na první míčové hry a procházky po okolí.

Děti ulehaly do postýlek natěšené, co na ně zítra čeká...? Jaké téma bobříkovského tábora je bude asi letos provázet? Už jsme se setkali s řeckými bohy, vynálezci, piráty a mafiány a letos? Necháme i rodiče přemýšet na koho si budou jejich dětičky letos hrát...

 

17.7.2016 

Ráno nás bohužel sluníčko nevítalo,ale ani to nám nezkazilo náladu a nadšení do prvního celého táborového dne.

Dopoledne, po krátké dešťové přeháňce, se za doprovodu indiánských melodií začaly scházet osoby ozdobené pery, korálky, kostmi, čelenkama...INDIÁNI.

Dětem indiánská žena Tevua sdělila, co je naším úkolem tento rok na táboře. Ocitli jsme se na území kmene Šintamánů, jež má svoji magickou moc ukrytou v deseti barevných perech. Jelikož jsme se chovali špatně, byla nám magická moc odebrána božstvem Pica pica. Naším úkolem během pobytu na táboře je opět získat magickou moc zpět a Pica pica nám  ji předá v podobě barevných per.

Nechybělo ani vykouření indiánské dýmky míru dospělými indiány, děti na dýmku pouze přísahaly:)

Dnešní etapa byla ve znamení růžového pera, kdy jednotlivé soutěžní kmeny dětí měly za úkol vyrobit indiánké čelenky a dva indiánské obleky. Nechybělo ani pojmenování svého kmene. Všechny kmeny se úkolu ujaly zodpovědně a vytvořily krásné kostýmy.

Odpoledne nám moc počasí nepřálo, takže jsme využívali krytých prostor v táboře. 

Na večerním nástupu za doprovodu kytary zazněla známá táborová hymna, došlo k vyhodnocení první etapy, předání prvních diplomů a gratulace oslavencům.

Snad nás zítra už sluníčko zahřeje a budeme moci vyrazit na etapu a soutěže do lesa.

 

18.7.2016 

Sluníčko se nám již ráno neschovávalo a ukázalo se v plné své kráse.

Dopolední aktivity byly ve znamení oddílových her, soutěží a poznávání táborových dovedností.

Ve druhé etapě se mladí indiáni pokusili získat zpět hnědé pero, které obnášelo znalost přírody. Na trase v lese indiáni plnily úkoly týkající se rostlin, hub, zvířecích stop a nerostů. Nechybělo ani odlívání stop ze sádry. Jestli se indiánským kmenům podařilo udobřit božstvo Pica pica, to se dozvíme až zítra, neboť se nám hnědé pero dnes nezjevilo...

Tábor už je v plném proudu...denní oddílové služby fungují, vlajka je hlídána, noční hlídky hlídají...

Děti ulehaly do postýlek spokojené, usměvavé a zvědavé, co je na zítřejší etapě čeká.

 

19.7.2016 

Hokahey!

Dnešní den jsme začali skvělým domácím koláčem s broskvemi, načež nás čekala honba za fialovým perem. Tématem dneška byla železnice. Naši malí šikulové zkoušeli stavět železniční trať spolu s testovacími jízdami. O zábavu tedy opravdu nebyla nouze.

Po poledním klidu se většině oddílů zalíbil nácvik šifrovacího jazyka, který je pro indiánské kmeny duležitý z hlediska přežití vlastní kultury. Starší děti si zabalily batůžky a hurá na puťák do lesa.

V tuto chvíli již dítka v táboře spí, zatímco cvrčci na louce hrají svůj večerní koncert. 

 

20.7.2016 

Přejeme krásný večer z Ostružna! Všichni malí i velcí indiáni jsou zdraví, aktivní a zapálení do soutěžení.

Dopoledne se plnily oddílové aktivity - "medvědí výzvědy, dovádění s barvami, pávi..." tyto tajuplné názvy za sebou skrývaly zábavu a legraci.

Odpolední etapa byla ve znamení získávání červeného pera, které představovalo oheň a energii. Mladí indiáni měli za úkol např. uhasit požár, křesat oheň, poznat ohně...Všechny kmeny splnily téměř na plný počet bodů, tudíž Pica pica nám večer pírko přinesla.

Jelikož jsme dnes zažili konečně opravdové letní počasí, mohli jsme se po plnění etapy vydat k místní nádrži a zadovádět si ve vodě.

Dnes šly všechny dětičky spát dříve, protože je zítra čeká výlet do Prachovských skal.

 

21.7.2016 

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme a jsme tu! Dnešní den v duchu celotáborového výletu se velice vydařil. Po snídani jsme nafasovali pořádnou svačinu a vyrazili vstříc turistickému zážitku směrem k bývalému hradu Brada. Mladší oddíly využily přiblížení autobusem, starší jely pěškobusem. :-) Počasí nám přálo, a tak jsme si během lesní procházky užili přírodu, skály a vyhlídky do dalekého kraje. Cestou jsme potkali Rumcajsovu jeskyni, ve které dokonce i spí malý Cipísek. Zpět do tábora již autobus pomohl všem a příjemně unaveni jsme se v pořádku a bez zranění vrátili.

Večerní program byl s oddílovými vedoucími spíše relaxační a všichni se mohli v klidu uložit ke spánku.

 

22.7.2016 

Hola hola do všech koutů naší vlasti! Čas neúprosně letí,zítra vkročíme do druhé půlky táboru. Celotáborová hra je v plném proudu, bodování napívé,kdo asi letos vyhraje?

Dnešní získávání modrého pera bylo ve znamení tvořivých rukou.Mladí indiáni vyráběli totemy a lapače snů. Rázem se tábor proměnil v pestrobarevnou výtvarnou dílnu. Všichni tvořili s chutí a radostí a vznikly nádherné výrobky.

Po odpolední krátké dešťové přeháňce se děti odebraly se svými vedoucími na připravený program.

Před spaním jsme měli večer okořeněný ohňostrojem, který se nám moc líbil.

 

23.7.2016 

Krásné nedělní,i když zatažené a deštivé, dopoledne. Píšeme se zpožděním z důvodu včerejší noční bojovky...

Dopolední aktivity se odehrávaly většinou v lese a byly spojené s přípravou a sběrem dřeva na večerní táborák.

Po odpoledním klidu se místní amfiteátr proměnil ve scénu talentové soutěže "Bobřík má talent". Bobříkovské děti jsou opravdu nadané, protože se nám představili zpěváci, mimové, gymnastky, tanečnice nebo vypravěči vtipů.

Večerní program byl zahájen táborákem, od kterého byli malí indiáni postupně vypouštěni na noční etapu celotáborové hry. Na trase je čekaly tradiční svíčky, zvuky zvířátek nebo indiánské portréty vedoucích. Malí indiáni byli opravdu stateční a trasu velmi dobře zvládli. Po absolvování této etapy ulehaly všechny děti spokojené, plné nových zážitků z nočního lesa. Všichni si tedy černé pero za tuto etapu právem zaslouží!!!!

 

24.7.2016 

Dobrý večer všem bobříkovským příznivcům! 

Ani dnes jsme nezaháleli a celý den jsme si naplno užili. Jelikož jsme včera ponocovali do pozdních hodin, ráno se nám moc z postýlek nechtělo. Co ale snídaně? Náš hodný zdravotník Míra přivezl z kuchyně čerstvé koblížky a teplé kakao..To je servis,co?

Dopoledne bylo poklidné, věnované hrám po oddílech a generálnímu úklidu chatiček.

Odpoledne indiáni plnili žluté pero. Při tomto peru si týmy namáhaly hlavičky, protože měly za úkol vyřešit nejrůznější  šifry a hlavolamy.

Nyní už dětičky spí, přejeme do domovů z Ostružna dobrou noc!

 

25.7.2016 

Dobrý večer, do nového týdne jsme se probudili do slunného rána. Celý den nám počasí přálo, takže jsme toho celý den využívali.

Dopoledne si polovina tábora vyzkoušela jízdu na raftu, došlo i k nácviku pádu "přes palubu", celá akce byla dostatečně zabezpečena. Děti si raft moc užily a těší se na další nácvik. Ostatní děti měly připravené programy se svými oddílovými vedoucími.

Po včerejší etapě "lámání hlaviček" dnes došlo na fyzickou zdatnost. Pica pica stanovila pro tuto dovednost barvu vínovou. Mladí indiáni stříleli z luků, vzduchovek, házeli kopím či zadržovali dech pod vodou. I tato dovednost byla indiány splněna.

Zítra si od získávání per odpočineme, protože jedeme na výlet do Jičína na koupaliště, hurá! Všichni se těšíme, držte nám palce, ať nám svítí sluníčko!

 

26.7.2016 

Zdravíme!

Dnešní krásné počasí nám dovolilo uskutečnit celodenní výlet na jičínské koupalistě. Atrakce, sluníčko a skvělá nálada nám zajistili skvělou zábavu. Další částí výletu byla návštěva města. Dítka uvítala možnost nákupu suvenýrů a dobrůtek, vedoucí si dopřáli kávu v místní cukrárně. 

Všichni se do tábora vrátili v pořádku a příjemně unaveni. Večerní program proto byl spíše odpočinkový. Zítra nás čeká etapa "štěstí"... :-)

 

27.7.2016 

Dobrý, středeční , večer z Ostružna. Dnes jsme si užili doslova aprílové počasí.

Dopoledne bylo nádherně, proto si další děti zapádlovaly na raftu. Sluníčko opravdu pálilo, takže opalovací krémy a čepice byly v kurzu.

Na odpoledne byla připravená etapa v duchu zeleného pera a indiáni měli pokoušet své štěstí. Bohužel, se přihnala bouřka a mohutný déšť, indiáni stihli pouze první disciplínu ~ získat zlaté valouny. Zítra tyto valouny budou sázet v dalších disciplínách. Na koho se usměje štěstí...?

Déšť ustal až před večeří. Snad nám zítra počasí bude přát více, dobrou noc

 

28.7.2016

Zdravíme od bobříkovského táboráku!

Dopoledne nad námi zřejmě držela ochranu Pica pica, neboť nepršelo, bylo krásně a nám toto počasí umožnilo dokončit načatou zelenou etapu "štěstí". Malí indiáni s sebou nosili své nasbírané zlaté valouny a na jednotlivých stanovištích sázeli. Kolo štěstí, skořápky, hod na indiána, zlaté rybky..a další stanoviště, kde se na týmy buď štěstí usmálo nebo zamračilo.

Odpoledne jsme plnili poslední etapu, a sice bílé pero. V této etapě museli indiáni projevit znalosti ohledně pomoci při zraněních. Starší indiáni se namaskovali a "zranili" . Pneumotorax, popáleniny, otevřená zlomenina, poranění hlavy... nad těmito nelehkými úkoly se musely jednotlivé týmy zamyslet a navrhnout poskytnutí první pomoci.

Dnes mladší oddíly spí na přilehlé louce, hvězdy svítí, bude se jim krásně usínat.

Zítra nás čeká poslední den. Indiáni jsou nedočkaví, který kmen asi celotáborovou hru letos vyhraje?

 

29.7.2016

Dobrý večer,tábor nám definitivně končí. Diplomy jsou rozdané, celotáborová hra vyhlášena, kufry sbaleny...

Dětem se na táboře s indiány líbilo, ale zároveň se těší domů.