Zimní tábor - Vítkovice

5.3.2016 - První pozdrav ze zimních olympijských her na Hawai

Aloha kofola!

do Vítkovic jsme všichni dorazili v pořádku, cesta byla příjemná a po příjezdu nás čekalo chladné jarní počasí. Místní personál nás přivítal chutným obědem a dále jsme se již mohli jít zabydlet do svých pokojů.

Odpolední program byl v duchu venkovních radovánek, bobování a stavění sněhuláků. Jelikož tyto hrátky jsou vyčerpávající, přesunuli jsme se do chalupy, abychom si dali svačinu a strávili společný program v teple.

Po večeři se konal zahajovací ceremoniál zimních olympijských her na Hawai. Nechyběl ani šaman s ohněm, předání darů šamanovi a rozdělení do soutěžních družstev. Všichni jsme se pořádně bavili a plni krásných zážitků z prvního dne se odebrali ke spánku. Zítra nás totiž čeká lyžovačka a už se na ní všichni moc těšíme. Stejně jako se těšíme na příspěvky od rodičů do návštěvní knihy.

Dobrou noc! A vy všichni piště, rád odpovím příště…

 

6.3.2016 - Olympijské klání dnes začalo ...........

Zdravíme z hor!

Dnes ráno jsme se probudili natěšeni na lyžování, proto se nám také z postelí vylézalo skvěle. Ačkoli nás venku nevítalo sluníčko, podmínky byly příznivé. Celé dopoledne jsme tedy strávili na svahu až do oběda. Polední klid jsme využili velice rádi, abychom si odpočinuli před odpoledním programem.

V rámci etapové hry nás čekala bitva olympijských vesniček, v této hře rozhodoval počet nepřátelských koulí v domečku. Všichni hráli jako o život a legrace byla veliká. Po této bitvě bylo znát, že sníh je z vody a my se museli vydat do chalupy, abychom se usušili a prohřáli. Do večeře jsme si zahráli bingo, to abychom nevyšli ze cviku od letního hazardu.

Po večeři nám patroni olympijských kruhů společně s naším šamanem představili olympijské sporty a řekli nám k nim různé zajímavosti. Po tomto kulturním programu jsme provedli očistu těla a v této chvíli uleháme ke spánku. Zítra dopoledne nás čeká další lyžovačka, tak nabíráme síly.

 

7.3.2016 - Sportovní klání v biatlonu

Třikrát sláva!

Dnešní dopoledne proběhla lyžovačka a všechny děti už jezdí na kotvě! Počasí nám velice přálo, místy na nás kouklo slunko a bylo příjemné teplíčko.

Odpolední etapa byla v duchu biatlonu. Běhalo se však ve sněhulích a místo malorážky sloužily ke střelbě vlastní ruce. Jako munici jsme použili především sněhové koule. Jak to celé vypadalo, se můžete podívat na fotkách.

Po večeři jsme čas využili kulturně, přičemž děti nacvičily scénky týkající se olympijských her. Legrace byla, a proto se do postelí šlo v dobré náladě.

Zítra bude program spíše odpočinkový a třeba dojde i na překvapení. O detailech vás zpravíme zítra večer.

 

8.3.2016 - Třetí olympijský den zvládnut

Dědo, sníh, snížek!

Pamatujete si na tuto hlášku a radost Tomáše Holého? Přesně tak jsme se cítili dnes ráno, když jsme vykoukli z oken. Venku nám Krakonoš sypal ze svého pytle velmi štědře. My všichni jsme se pořádně oblékli a vydali se na návštěvu místních lesů. Cestou jsme řešili olympijské otázky, potkali dřevorubce a krásnou kapličku, u které jsme mohli posvačit. Také došlo na koulovačku a válení vedoucích ve sněhu. Než jsme se nadáli, byl čas oběda a my si vychutnali kuřízek! Po celém tom dopoledni bodnul.

Odpoledne jsme si vymýšleli kontinentální olympijské hymny, bylo totiž na čase představit naší kreativitu. Následně jsme si pustili filmovou komedii, která nám přiblížila olympijské prostředí. Na film už navázala večeře.

Po večeři se ztratili vedoucí. Kam tak mohli jít? Připravit noční bojovku? Jasně! A byla skvělá, děti mohou vyprávět.

V tuto chvíli již drobotina spí a vedoucí se chystají na zítřejší den. Vzhledem k tomu, že napadlo téměř 10cm nového sněhu, nebrání nám nic v pokračování olympiády. Zítra jsou na programu závody. Kdo vyhraje? Přeci ten nebo ta nejrychlejší.

Děkujeme za příspěvky na webu, dětem se moc líbí.

 

9.3.2016 - Čtvrtý olympijský den je za námi...

Sportu zdar a lyžování obzvlášť! Dnes dopoledne proběhly závody v malé alpské kombinaci, čili jedno kolo obřího slalomu a jedno kolo slalomu. Sjezdovka byla pokryta čerstvým sněhem a lyžovalo se krásně, místy i za přítomnosti sluníčka.

Odpoledne se uskutečnila další část naší olympiády. Tentokrát dvě disciplíny najednou. Jízda v bobech na čas a krasobobení. Sportovci si vymýšleli různé sestavy, triky a pozice při jízdě. Porota složená ze zkušených rozhodčích to neměla vůbec jednoduché. Zábavy bylo tolik, že jsme málem zapomněli na večeři.

Večerní program byl zaměřen na vědomostní soutěž a Bobříci vyhrávali zajímavé odměny. Zítra dopoledne máme naplánované lyžování a odpoledne budeme pokračovat v olympijském soutěžení.

 

10.3.2016 - Slunko svítí, nebe voní a pátý den je pryč...

Přejeme krásný večer z Hadovky! Dnes ráno nás kromě pokojové služby budilo sluníčko. Při pohledu z okna bylo vidět krásné azuro. Vydali jsme se tedy s částí olympijské výpravy na jarní lyžovačku plnou sluníčka a náležitě si ji užili. Někteří si však raději chtěli užít stavění sněhových bunkrů a sněhuláků v okolí chaty.

Odpoledne jsme si dali venkovní hokej a curling a sbírali rozhodující body do etapové hry. Některé duely byly velice vyrovnané a vše se odehrálo fair-play.

Večerní program nám obstaral pán z horské služby, pověděl o fungování této organizace, předvedl pomůcky, které používají k záchraně raněných osob a pustil dokument o lavinách. Za krásnou a zajímavou přednášku se mu dostálo hlasitého potlesku.

V tuto chvíli již dobíjíme energii na zítřejší závěrečnou lyžovačku a diskotéku. O detailech příjezdu vás zpravíme zítra večer. 

 

11.3.2016 - Děkujeme Krakonošovi za super pobyt...

Dobrý závěrečný večer z našich nejvyšších hor!

Dnešního dopoledního lyžování se zúčastnila pouze půlka našich lyžařů a lyžařek. Náš základní kemp (vlek) byl mimo provoz a my jsme proto museli vybrat skupinku „neohrožených“, kteří šli na sedačkovou lanovku – „prezidentský expres“, kde se nachází i sjezdovka pro pokročilé, která je pojmenovaná po naší olympioničce Šárce Záhrobské (Strachové). Ostatní vyrazili na pěší výlet za zemědělskou kulturou (stádo horských krav). Všichni jsme si dopoledne užili.

Odpoledne jsme kombinovali pohádky, soutěže na slunných stráních a v neposlední řadě nepříjemné balení.

Po večeři došlo na vyhlašování olympijských her, závěrečný ceremoniál a diskotéku, při které se všichni tak unavili, že usnuli okamžitě. 

Celý tábor jsme si náležitě užili, ubytování a strava byly vynikající, a proto použiji oblíbenou Krakonošovu pobídku: "Přijďte pobejt!". Už teď víme, že příští rok v únoru je zde pro nás místo, které si rezervujeme na zimní tábor.