Podzimní tábor 2016 - Cheznovice

26.10.2016 - Cheznovická pevnost Boyard

Milí rodiče a kamarádi,

zdravíme z dalekých cheznovických lesů, které se k nášemu příjezdu krásně převlékly do podzimního. My jsme se ovšem také převlékli - do trpaslíků, tygrů, moudrých starců a nadšených soutěživců. Naším bydlištěm se odteď stala nedobytná, legendární pevnost Boyard. No, nedobytná... když se chce, všechno jde a my se o ty starcovy zlaťáky s vervou popereme. Dnes už za sebou máme naše první kroky k vysněnému cíli a ukázalo se, že pevnost Boyard zkouší všechny naše smysly, fyzickou zdatnost, intelekt a odvahu. A když píšeme odvahu, tak myslíme stanoviště plná myší, sarančat, crvčků, pavouků a jiné havěti! Držte nám palce - my to dokážeme!

 

27.10.2016 - Zdravíme ze svatoštěpánského ráje!

Drazí Pražané,

dnes jsme od rána nelenili a po hlavě jsme se pustili na zteč Boyardu, která pro jedny znamenala oslnivá vítězství, pro druhé nabytí nových zkušeností a pro všechny dohromady jednoduše kupu legrace. Na rozehřátí jsme si dopoledne zaběhli již tradiční orienťák, který vyžadoval nejen fyzickou zdatnost, ale i paměť hodnou samotného otce Fourase!

O drahocenné klíče, které nám mají zpřístupnit velkolepý finální triumf, jsme tentokrát bojovali v lesích, na loukách, ve dne i v noci. A právě při bojovce jsme si tedy pořádně polechtali nervy, které jsme poté, nutno dodat, zklidnili u celovečerní akce bobříkovského politicky satirického ochotnického divadla spjatého i s následným promítáním pověstné Pratchettovy Zeměplochy. Nu, a abychom na zítra nepozbyli svěžesti, nutné k nadcházejícímu Velkému úniku, tak jsme se družně odebrali do hajan.

Tak zítra,

28.10.2016 - Bobříci posílají pozdravy

Zdravíme z Cheznovic,

dnešek se nám nesl ve sportovně kulturním duchu. Po vydatné snídani jsme se pustili do výroby originalní postavičky otce Fourase a ozdobných věnečků s podzimní tématikou, ke kterým jsme materiály vlastnoručně nasbírali v okolních lesích. Velmi se nám dařilo i při odpoledním Velkém úniku, kterým jsme se prostříleli, prodrali a probalancovali. Zabrat dostaly i naše mozkové závity a večer jsme trochu popustili uzdu tanečním kreacím na parketu svatoštěpánské karaoke diskotéky. A zítra nás čeká velké finále!!! Tak nám, prosím, držte palce.

Vaši, bobříci :-)

29.10.2016 - Pevnost jsme dobyli, zlato vezeme domů :-)

Drazí rodiče a kamarádi,

pevnost Boyard je naše. A nezastavili nás ni chamtiví trpaslíci, ni tygři rozzuření práskajícím bičem jejich temné krotitelky Felindry. Celý den probíhal ve znamení velkých příprav na závěrečný triumf, ten se konal a byla to velká legrace. Ráno po snídani jsme se vydali do lesa na poslední etapovou hru, při které jsme sbírali klíče nezbytné k otevření pevnostních bran, střežících vysněné zlaťáky. Brány povolily a my jsme se mohli dosyta nabažit zlatého svitu v našich rukou. Poté jsme si již vně celotáborových her zahřáli nohy při odpoledním orientačním běhu.
Na stupně vítězů jsme družně vstoupili záhy a následovala slavností večeře plná blahopřání a kuřecích řízků.
Teď spát a zítra
na shledanou!

S láskou,
Bobříci