Podzimní tábor 2017 - Cheznovice

25.10.2017 - Cheznovická pevnost Boyard

Zdravíme Vás opět po roce z podzimního Štěpána!

Na místo jsme dorazili pár minut po šesté hodině a jen co jsme donesli kufry do pokojů už na nás čekala teplá večeře. Po cestě jsme měli všichni hlad, a tak si většina dětí na rizotu velmi pochutnala. Po večeři nás čekalo vybalování a povlékaní postelí. Starší děti pomohly těm mladším, takže to šlo všem hezky od ruky. Následovala velmi očekávaná diskotéka, kde zazněli hity jako Despacito nebo dětmi oblíbený Gangnam style. Tanec jednotlivců byl proložen různými soutěžemi, například kreativním tancem v páru a ti nejlepší obdrželi malou odměnu v podobě bonbonů. Teď už všechny děti spokojeně spí ve svých postýlkách a netrpělivě očekávají co si pro ně letos otec Fura přichystal. Nevím, jestli to víte, ale i letos bobřík zavítal do pevnosti Boyard!

Tak vám všem přejeme dobrou noc a vy nám zítra držte palce!

 

26.10.2017 - Zdravíme z pevnosti Boyard!

Hned po snídani nás uvítal otec Fura ve své slavné pevnosti. Z našeho návratu moc nadšený nebyl, protože nám nechce dát svoje zlato. Děti se však jeho řečí nezalekly a hned prvního úkolu se ujaly se vší vervou. Každá skupinka si nejprve vymyslela název a pokřik, který ji bude celou dobu provázet. Děti také obdržely přívěsek tygra, který musí během své návštěvy nosit, aby mohly v pevnosti soutěžit. Všechny nás tak zaujali veselé pokřiky dětí, že si nikdo nevšiml, že Felindře utekli tygři! A tak se všichni pod vedením závodnice Léni, pustili do výroby tygrů všech různých tvarů a velikostí, aby doplnili naší tygří smečku. Hned co bylo hotovo, jsme si všichni pochutnali na dobrém obědě a pak si užili chvilku odpočinku během poledního klidu. Následovala odpolední etapa, která ukázala, že děti mají pro strach uděláno. Nebáli se myší, červů, ani kobylek či cvrčků. Děti se neštítily sáhnout ani do syrového vajíčka a vytahovat z něj skleněné kuličky. Dále na děti čekala trasa v lese, kde museli zvládnout přelézt přes provaz a sundat klíč, složit na čas puzzle nebo si zapamatovat správné pořadí obrázků. V cíli na ně čekal otec Fura a položil jim první ze svých hádanek, která byla na většinu dětí příliš, a tak indicii získaly jen čtyři skupinky. Dnešní den byl opravdu nabitý program, ale my ještě nekončíme. Hned po večeři čeká na děti noční bojovka!

27.10.2017 - Bobříci posílají pozdravy

Včerejší noční etapu zvládly děti na jedničku. Hravě si poradily se všemi hádankami, které jim otec Fura připravil. Dneska hned po snídaní na nás čekala druhá etapa. Na své si přišli sportovci i ti, kteří nad úkoly radši jen přemýšlí. Děti zvládli postavit věž, která měla více než 90 cm. Skvěle si poradily s PEMYŘČSKMAI, hledáním stejných obličejů i s přehazováním zlatých mincí. Při odpoledním programu nám všem vyhládlo, a tak většina dětí spořádala pořádnou nálož špaget :-)

Po odpoledním odpočinku se všichni vydali na lesní orientační běh, a i přes občasné přeháňky dorazili do cíle s úsměvem.  Před večeří obdržel každý po dvou lístečcích s čísla a tombola mohla začít. Radost byla veliká, protože každý účastník si odnesl minimálně dvě výhry.

Večerní program si pro nás připravili strážci galaxie. Děti se u filmu náramně pobavily, ale to ještě netušily, co je čeká. Pro velký úspěch včerejší bojovky dnes okusí les po tmě znovu!

Tak držte palce, ať se děti moc nebojí a zase zítra,

28.10.2017 - Pevnost jsme dobyli, zlato vezeme domů!

Sláva nazdar výletu, pevnost jsme dobyli, už jsme tu!

Ráno nás za okny čekalo velmi deštivé a chladné počasí, ale nám to náladu nezkazilo! Hned po ranním úklidu a snídani jsme si šli zahrát keškovanou. Děti se rozdělily do skupinek a společně se snažily získat co nejvíce barevných papírků s čísly.

Hlavní a nejdůležitější část programu přišla na řadu ale až odpoledne! Děti se vydaly na trasu do lesa, kde se snažily získat poslední klíč a indícii, která by jim dopomohla k získání pokladu. Skupinky uhráli ještě nějaké body a tak to s výsledným pořadím pořádně zamíchalo. Závěrečným úkolem byl očekávaný sběr zlata. Heslo k otevření pokladnice uhodly všechny skupinky a tak o zlato nebyl nikdo ochuzen. Některé skupinky nasbírali i 15 kg zlata a tak většina týmů slavila velký úspěch.

Po večeři přišlo na řadu vyhodnocení. Na prvním místě se umístila skupinka s názvem tygři a spolu s týmem šikmoocí tygři, kteří se umístili na druhém místě obdrželi závodní trička s logem tygra na památku. Společně se tak zapsali mezi historicky nejlepší závodníky, kteří kdy v pevnosti Boyard soutěžili.

Tak zítra naviděnou už se na vás moc těšíme

Vaši bobříci